1. Basamak Yoğun Bakım
13 Mayıs 2024


1. Basamak Yoğun Bakım ünitesi 15.04.2019 tarihinde 4 yataklı olarak tescilini almak suretiyle hizmete başlamıştır. Bünyesinde 1 sorumlu uzman hekim, 5 sağlık personeli, 1 de yardımcı destek hizmetleri personeli ile hizmet vermektedir. 


                                      YOĞUN BAKIM ZİYARETÇİ GİRİŞ / ÇIKIŞ KURALLARI

 

·        Yoğun bakım ziyaretleri her gün 12:00 – 13:00 ve 18:00 – 19:00 saatleri arasındadır.

·        Hastalarınızın kritik özel durumlarından dolayı; yoğun bakım doktorunun izniyle hastane yönetimi tarafından belirlenmiş saatlerde, aşağıda belirtilen yoğun bakımlara sadece birinci derece hasta yakınlarının (anne, baba, eş, kardeş), hastayı ziyaret etmesine izin verilmekte ve çocuk ziyaretçi alınmamaktadır.

·        Yoğun Bakıma hekim / hemşirenin söylediği ziyaret saatleri içinde girebilirsiniz.

·        Hastane zemin katında bulunan danışma memurlarına hangi yoğun bakıma ve hangi hastaya ziyarete geldiğinizi söyleyiniz. Danışma memuru ilgili yoğun bakımı arayıp hastanızın doktoru/hemşiresini bilgilendirip izin alıp sizi yoğun bakıma güvenlik ile yönlendirecektir.

·        Yoğun bakım önünde bulunan galoş kutusundan galoşunuzu ve ziyaretçi önlüğünü giyiniz.

·        Hastanızın yanına girmeden önce girişte bulunan el antiseptiğini ellerinize uygulayınız.

·        Hastanızı yoğun bakımda hemşire gözetiminde 5–10 dakika ziyaret edebilirsiniz, ancak, acil durumlarda yoğun bakımdan daha erken çıkmak zorunda kalabilirsiniz.

·        Yoğun bakıma ulaşabileceğiniz tüm telefon numaralarını, telefonla görüşme ve ziyaret saatlerini ilgili yoğun bakım sekreterliklerinden/danışma memurundan/hemşirenizden alabilirsiniz.

·        Hastanın ihtiyaçları ile ilgili bilgileri yoğun bakım sorumlu hemşire/hastanın hemşiresinden, tıbbi durumu ile ilgili bilgileri ise; hastanın doktorundan alabilirsiniz.

·        Ziyaret öncesi/bitiminde yoğun bakım girişinde beklemeyiniz.

·        Ziyaret sırasında yüksek sesle konuşmamanız, hasta erişkin/bilinci açık ise cep telefonu ile görüştürmemeniz, telefonla hastanızın ve yoğun bakımın görüntülerini almamanız, hastanıza dokunmamanız, hasta yataklarına oturmamanız gerekmektedir.

·        Her ziyaret sonunda ellerinizi yıkayınız ve/veya el antiseptiği kullanarak temizleyiniz.

·        Ziyaretinizin sonunda ziyaretçi önlüğünü çıkararak çöp kovalarına atınız.